Tıbbi Bölümlerimiz

RANDEVU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİM : 0533 046 78 84
Merkezimizde 0.35 Tesla gücünde Açık MR ve 1.5 Tesla gücünde 18 kanallı Kapalı MR cihazlarımız ile hizmet vermekteyiz.

MR Hakkında
Manyetik Rezonans görüntüleme; yüksek manyetik alanda vücudumuzdaki hidrojen atomlarının manyetik alan yönüne uygun hizalanması ve çekim sırasında RF uygulanarak bu konumlarından sapmalar oluşturulması tekniği ile bu sapmalar esnasında salınan enerjinin ölçülmesi ve görüntüye çevrilmesi işlemidir.

Radyolojik yöntemler içerisinde yumuşak dokuyu en detaylı şekilde gösteren yöntem MR dır.

MR çekiminin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

MR cihazları; tomografi ya da röntgen gibi cihazların aksine radyasyon kullanmamakta ve bilinen hiçbir zararı bulunmamaktadır

AÇIK MR
Merkezimizde 0.35 Tesla gücünde Siemens marka Magnetom C! Açık emar cihazımız ile hizmet vermekteyiz. (24 mT/m Gradient; 55 T/m/s slew rate)
Cihazımız 4 kanallı, 270 derece açıklığa sahip olup rahat ve konforlu bir çekim ortamı sağlarken aynı zamanda yüksek teknolojisi sayesinde yüksek kalitede tanısal görüntüleme sağlamaktadır. Kapalı alan korkusu olup Kapalı MR cihazlarına giremeyen , nefes darlığı çeken, kalp, tansiyon rahatsızlığı olan,  kilolu, hamile, çocuk ve yaşlı hastalarda rahat ve konforlu bir şekilde tetkiklerini yaptırabilirler. Hasta yakını veya yakınları da bu işlem esnasında hastaya refakat edebilir..
Kapalı MR sistemlerinin tünel şeklindeki yapısı nedeniyle; klostrofobisi olan hastalar, yüksek kilolu hastalarda AÇIK MR sistemlerinde daha rahat ve konforlu bir şekilde MR tetkiklerini yaptırabilirler. AÇIK MR sistemlerinde kapalı sistemlere göre gürültü çok daha azdır.

Tetkik süresi, yapılacak tetkik bölgesine göre değişmekle birlikte çekiminiz 10-30 dakika arası sürecektir. Doktorunuz birden fazla tetkik istediyse bu süre daha da artabilir.

AÇIK MR cihazımızda çekiminiz yapılırken bir yakınınız yanınızda durabilir, elinizi tutabilir, sizinle sohbet dahi edebilir. RANDEVU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİM : 0(533) 046 78 84

KAPALI MR
Merkezimizde 1.5 Tesla gücünde 18 kanallı Siemens Marka Magnetom Avanto cihazımız ile hizmet vermekteyiz. Bütün rutin tetkiklerin yanı sıra ileri teknoloji gerektiren bütün özel tetkikler (Multiparametrik prostat MR, Meme MR, Beyin Spektroskopi, MR Anjiyografi, BOS Akım…) gerektiğinde radyoloji doktoru gözetiminde yapılmaktadır.
RANDEVU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİM : 0(533) 046 78 84

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Ekibimizin bir parçası olmak için ik@ekotom.com.tr adresine Bilgilerinizi veya Cv nizi ekleyerek gönderebilirsiniz.

Doktor aranan branşlarımız

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Üröloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Genel Cerrahi, Cildiye.
Acil Destek

Bizi 7/24 arayabilirsiniz

0212 578 64 61

Bir sorun mu var?

Lütfen bize yazın!